Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Co pijí Kissáci?

20. března 2013 v 13:09 | Evas |  Jen tak
Ačkoliv loňské vystoupení skupiny ABBA mělo v Dlouhé Loučce docela úspěch, letos jsme se rozhodli přitvrdit a pozvat do místního kulturáku trochu glam rocku. Legendární kapela KISS měla původně dorazit už v pátek, takže jí na uvítanou připravili v místní vinotéce Pravdivá vína společně s Tomášem Čačíkem degustaci, kvůli sněhové kalamitě na bruntálském letišti ale nakonec Demon, Space Ace, Catman a Starchild přijeli až na poslední chvíli v sobotu večer.
Přišli tak o možnost ochutnat všech 19 vzorků (11 hotových vín + 5 nehotových + 3 z archivu), které Tomáš Čačík dovezl. Lehká nervozita ze zpoždění rockových legend a zvědavost, jak budou ve skutečnosti vypadat, mi nedovolila si dělat pořádné poznámky, takže bych jen upozornila na kousky, které mi výrazněji utkvěly v paměti: z bílých vín se mi nejvíc líbilo Veltlínské zelené 2012, krásně suché, minerální až jaksi "kamenité", v chuti plné, svěží a kořenité, dlouhé. Bavil mě Muškát moravský 2012 s krásnou květinovou vůní doplněnou o zralé broskve a ryngle a s pěknou kyselinou v lehké a příjemné chuti. Červené jedenáctky mám docela napité, tradičně se mi líbily, upozorním jen na Zweigeltrebe 2011, které jsem ochutnala jen jednou a nesprávně ho v lednovém reportu označila za barrique. Jedná se sice o víno z nového dubového sudu, ale nikoliv barrique. Tentokrát vonělo velmi intenzivně po ostružinách a malinách se stopou vanilky, v chuti bylo ovocně-čokoládové, výrazné, bohaté a veselé, na jazyku trochu drhlo. Víno výrazné vůní i chutí, mladé, divočejší, ale přesto už dobře pitné.

Degustace to byla povedená a zábavná a přes množství vzorků všichni přežili ve zdraví. A to i přesto, že se všechny lahve dopily do dna, tedy kromě pěti nehotových bonusů, takže Kissáci mohli v sobotu ochutnat všech pět kalných vzorků včetně žlutého veltlínu a oranžové pálavy (což jsou názvy, které mi moc nejdou přes hubu ani klávesnici, jsou to přece pořád vína bílá a módnost pojmu "oranžové víno" mě začíná trochu nervovat, o označení typu Veltlínské zelené žluté ani nemluvím). Kapele jsme to naštěstí vysvětlovat nemuseli, jinou barvu než černou, bílou a stříbrnou stejně neuznávají. Vzorky jim chutnaly, nejvíc ujížděli na Ryzlinku rýnském 2012 z nového dubového sudu, víně vonícím po sušených meruňkách a dřevě, se svěží a plnou chutí s říznou kyselinou.

Hlavně Starchild se vůbec nerozpakoval si nalévat opakovaně.Naštěstí se moc nerozpili a na vlatní vystoupení dorazili včas. Jinak předkapela v pozadí hrála výborně.Chvíle soustředění před koncertem. Demon medituje......zatímco Starchild provádí mimická cvičení.Space Ace umí být pěkně drsný, ...... ale i něžný a procítěný.Koncert si nenechali ujít ani přední světoví představitelé.S Demonem se chtěli fotit ty nejhezčí slečny...... se Starchildem nejhezčí muži...... a se Space Acem šéfové podsvětí.Střihli si i baladu uprostřed obecenstva...


...a improvizaci za tanečního doprovodu pana Harapese a jeho partnerky.


Catman je sice bubeník, ale umí zahrát i na kytaru, dokonce i na zlomenou.Koncert měl jednoznačný úspěch, takže už přemýšlíme, jakou další legendu bychom mohli pozvat na příští ročník loučského kulturního svátku :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lachtan Lachtan | 20. března 2013 v 17:41 | Reagovat

Asi bude Starchild pěknej alkáč:-)

2 Evas Evas | E-mail | Web | 21. března 2013 v 16:30 | Reagovat

[1]: Ne ne, jen má prostě vytříbený vkus :)

3 Petr Petr | 4. září 2014 v 14:45 | Reagovat

ahoj, originály Gene a Paul alkohol pokud vím nepijí, tak ať jim to nekazí Petr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama