Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Poslední letní den

27. září 2013 v 9:10 | Evas |  Jen tak
Letošní oficiální poslední letní den až tak moc letně nevypadal, rozhodli jsme se ho ale přece jen oslavit něčím echt prázdninovým a letně svěžím.
Volba padla na Muškát moravský 2012 z Krásné hory (moravské zemské víno, trať Krásná hora, Starý Poddvorov, zbytkový cukr 0,7 g/l, kyseliny 5,2 g/l, 11,5 %). Už z dřívějška vím, že to není žádná aromaticky bombastická záležitost, ale spíš jemnější svěží pití. Lehkou nevtíravou vůni květin a citrusů následuje osvěžující středně dlouhá chuť s pěknou limetkovou kyselinou a lehce grepově nahořklým závěrem. Je to pěkný lehký muškát, který se krásně pije a opravdu evokuje léto, slunce a všechny vůně vinohradu. Krásnohorské muškáty já ráda a letošní už v Krásné hoře posbírali, takže se můžu začít těšit na další ročník.


A krásný letní den, konkrétně tenhle, jsme si ještě připomněli červeným dovezeným ze sklepa Davida Osičky, který měl tehdy otevřeno v rámci akce Za vinařem do Velkých Bílovic. Cabernet Moravia 2010, moravské zemské víno, má zpočátku tlumenou, postupně se otvírající višňovo-švestkovou vůni, s lehkým štychem dřeva, spíše zemitou. Chuť je lehčí, nijak dlouhá, ale příjemná, ovocná, s pěknou kyselinou odpovídající ročníku, nikoliv však vyčnívající, naopak příjemně zakomponovanou, takže se víno zdá kulaté, hladké. Víno není nijak složité, spíš lehčí, dobře pitné. Ročník 2010 mě baví a tohle je jeho fajn představitel.


Teď zrovna mám sice chuť jít přepočítat zásobu "zimních" červených vín, ale věřím, že babí léto je teprve před námi a na takováto lehčí pitná vína letos ještě znovu dojde. Mám v záloze i pár fajn růžových vín, která bych ještě ráda podrobila zkoumání na terase :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama