Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Předvánoční Padělek

20. prosince 2013 v 12:55 | Evas |  Jen tak
Nebojte se, nebudu dnes odhalovat neřády v našich obchodech, na které jsem narazila při nákupech vánočních dárků. Od toho tu máme Potraviny na pranýři, ČOIku nebo dTest. Nepůjde ani o nic falešného nebo napodobeného. Cuvée Padělek je totiž navzdory názvu originál.Nedávno jsem někde na těch internetech prohlásila, že červené cuvée Padělek 2011 od Tomáše Čačíka je fajn víno. A dostala jsem čočku, co že mi to víno jako udělalo, že ho tak haním. A že prý je minimálně hodně fajn :) Míru fajnovosti jsem ovšem z paměti už vylovit nedokázala, protože víno jsme vypili už před časem, a to během nějakého posezení s přáteli, kde toho padlo víc a poznámky jsem si rozhodně nedělala. Takže jsem si slíbila přezkum celé záležitosti. A jak jsem slíbila, tak jsem včera večer udělala.


Červené cuvée získalo svůj název po kobylské trati Padělky. Z jakých je odrůd, netuším, neb v této trati Tomáš Čačík pěstuje modrých odrůd habaděj. Myslela jsem si na Svatovavřinecké a Cabernet Moravia, P. hádal Modrý portugal a cabernet. Taky tam mohou být všechny tyto odrůdy anebo taky žádná. Ale to je vlastně šumák. Teda víno samozřejmě není šumák, aby nedošlo k mýlce. Víno má barvu českého granátu a pěknou višňovo-třešňovou a lehce kořeněnou až kouřovou vůni. Kolik třešní, tolik višní? Ale kdepak, višní je daleko víc. Šťáva z višní je totiž i v chuti, navíc trochu kávové hořkosti a koření. Víno je to příjemné, kulaté, přitom ale lehčí a pikantní. Není nijak tělnaté a působí lehkonoze. Pije se tak nějak samo a jaksi rychle mizí z lahve i skleniček. (S tímhle rychlým odpařováním má Tomáš Čačík vůbec problém, asi sklepní postupy nebo co. :)


Takže fajn nebo hodně fajn? Asi tak něco mezi tím.
Přeju vám i vašim blízkým příjemné a klidné svátky a v příštím roce hodně štěstí a žádné katastrofy. Mějte se fajn anebo rovnou hodně fajn. A děkuju vám za přízeň.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martin S. Martin S. | Web | 23. prosince 2013 v 17:37 | Reagovat

Taky pěkné a klidné svátky a do nového roku samá fajn a hodně fajn vína! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama