Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


David Osička, Rulandské modré 2009

20. března 2014 v 10:11 | Evas |  Jen tak
Jak to tak bývá, na tuhle tak trochu zapomenutou láhev jsem narazila, když jsem hledala něco úplně jiného. Ale hned, jak mi přišla do ruky, jsem si uvědomila, že pinot už jsme si doma nevypili pěkně dlouho. A tak jsme si ho na oslavu posledního zimního dne otevřeli. Ostatně poslední letní den jsme zapili vínem téhož vinaře.


Podle etikety se jedná o moravské zemské víno s 13 % alkoholu, cukernatostí při sběru 23°ČNM, které zrálo v sudu barrique. Má typickou světlou, cihlově červenou barvu a po nalití hned po odkorkování ze skleničky stoupají těkavky a výrazná animalita. Rychle ale odvětrají a zůstává typická vůně jahod a třešní, zralá, až marmeládová, k tomu koření, jemné, tak trochu ohořelé dřevo.


Na jazyku je víno hladké a krásně oblé, v chuti je přitom velmi příjemná natrpklost, víno nepůsobí nijak unaveně, jen správně zrale. Docela dlouhá chuť má příjemný pecičkově nahořklý závěr. Na pinot, navíc takhle nazrálý, působí kyselina trochu ostřeji, ale nijak nepříjemně, spíš pikantně a živě. Jo, je to fajn víno, odrůdové, nepodbízivé, přitom ale celkem přístupné, zralé, ale v dobré kondici.


Koupili jsme ho přímo ve sklepě Davida Osičky ve Velkých Bílovicích, když jsme zcela náhodou projížděli na kole kolem jeho otevřeného sklepa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama