Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


K chřestu pivo, víno jen tak

27. května 2014 v 8:29 | Evas |  Jen tak
Dopřáli jsme si nedávno takovou velmi línou, ale moc příjemnou sobotu: nejdřív dobré jídlo, pak posezení u vína na zahradě a nakonec herní večer s mou oblíbenou deskovou hrou Dixit v proseckém minipivovaru Beznoska, který se řadí k mým nejoblíbenějším podnikům díky fajn atmosféře, dobrému pivu a poslední dobou taky více než slušným výkonům v kuchyni.


Na oběd jsme s přáteli vyrazili do jiné naší hodně oblíbené restaurace Na Pekárně, kde kraluje, baví, obsluhuje, čepuje a hlavně skvěle vaří šéf Václav Frič. Náhodou jsme se zrovna trefili do chřestového víkendu, což bylo fajn, jelikož stálou nabídku Pekárny už máme projetou tam a zase zpátky několikrát. To mi sice v žádném případě nevadí, protože Fričovu svíčkovou nebo kančí se šípkovou si dám kdykoliv s radostí znovu, ale nezaškodí občas ochutnat něco nového. Chřestový krém nejdřív překvapil svou sladkostí, ale spolu s toastem s kaviárem tvořil perfektní kombinaci, takže nás příjemně naladil na další chod. Candát s chřestovým risottem byl výborný, lehký, jen risotto bylo na můj vkus dost slané. P. si dal pomalu pečenou telecí kýtu s bílým a zeleným chřestem, balzamikovou omáčkou a novými bramborami. Tohle jídlo bylo bez výhrad vynikající. A masa byla taková hromada, že jsem se musela obětovat a s jedním plátkem mu pomoci (jelikož dobrého masa dokážu sníst téměř jakékoliv množství, závažnost této oběti si jistě umíte představit :) Doladit pokrm bychom měli nejspíš nějakým vínem, k chřestu z Hostína by se určitě hodilo nějaké mělnické, ale chtěli jsme ochutnat zdejší pivní novinku, Fričovu dvanáctku, pivo připravené v Chotěboři přímo pro Pekárnu. Taková klasika, příjemně nahořklé, dobře se pilo. Ale s ohledem na řidiče jsme si dali jen jedno a mazali vytrávit domů na zahradu.


Chtěla jsem napsat, že nejlepší způsob, jak strávit jídlo a čas, je s vínem, ale zní to teda značně alkáčsky! Napíšu tedy, že je to jeden z možných způsobů, který po vyřazení ostatních (samozřejmě z objektivních důvodů) zbyl. Mohli jsme jít třeba na procházku, ale P. si přivodil sportem pověstnou invaliditu a sotva se belhá. Mohli jsme hrát nějakou venkovní hru, ale to jsem zatrhla, jelikož mi začal zrovna růst postupně dosévaný trávník. Mohli jsme koukat na film, ale to bychom takhle najezení určitě usnuli. Mohli jsme si tedy rovnou dát poobědového šlofíka, ale to zní hrozně důchodcovsky. A nebo jsme mohli na té terase sedět, pít kávu a jíst buchty, jen tak, bez vína, ale to bych se jako hostitelka cítila nesvá :) Vínu se zkrátka nedalo vyhnout.


Nejprve jsme otevřeli polosuchý kabinetní Ryzlink vlašský 2012 z vinařství Velkobílovická vína (trať Obory, Velké Bílovice). Má pěknou vůni zralých jablek, medu, ořechů a koření, zralých bobulí až rozinek. Je šťavnaté, v chuti výrazné, příjemně nasládlé, přitom má pěknou kyselinu, je vyvážené. Vůně působí zrale a výrazně, jinak je ale lehkonohé, veselé, velmi lehce a dobře pitné.


Kamarádi přinesli Ryzlink rýnský 2011, pozdní sběr, z vinařství Lahofer. Má krásnou, jemně ovocnou vůni s parádním petrolejovým štychem a příjemným citrusovým nádechem. Má dlouhou, příjemně natrpklou chuť s krásně minerálním podtónem a živou kyselinou. Je elegantní, přitom svěží, má dobrou strukturu i délku. Je prostě parádní. Přímo ukázkový, z mého pohledu prakticky ideální ryzlink. Díky, přátelé, tohle mi udělalo radost.


Frankovka 2007, pozdní sběr, z Tanzbergu (trať Věstonsko, Perná) má světlejší červenou barvu s tak trochu pinotově nahnědlými okraji a ovocnou, jahodově-višňovou vůni, zralou, až trochu marmeládovou, jemně kořeněnou. Ovocné chuti nechybí kyselina, jinak je víno hladké, kulaté. Kromě ovoce na jazyku cítím čokoládu a koření. Víno je lehčí, spíše zemité, nijak zvlášť bohaté, ale je vyrovnané a v pohodě se pije.


A po krátké vinné vsuvce jsme vyrazili na pivo do Beznosky, kde jsem utrpěla drtivou porážku v Dixitu, takže to nebudu dál rozebírat :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama