Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Cabernety z Anjou v Sýrárně na Jiřáku

30. června 2014 v 11:02 | Evas |  Degustace
Na ochutnávku vín, která se prý neplivají, o níž psal Jižní svah tady, jsem dorazila taky. Mně tahle vína plivat a odlévat vůbec nevadí, ba naopak bych měla problém vzorky dopít. Je pravda, že některé z těch starších botrytických vzorků byly opravdu lahodné, ale stačí mi si jen líznout a jenom jednou za čas. Jaksi nejsem schopná vnímat tyto dezertní nápoje jako víno. Abych zase nedostala za uši za to, že se vyjadřuju k věcem, kterým nerozumím, obrátím svou pozornost k tomu, čím ochutnávka vín dovozce Jiřího Hrona začínala: cabernety z Anjou. Ne že bych těm nějak zvlášť rozuměla :)
Zaujala mě trojice cabernetů (Cabernet Franc doplněný Cabernetem Sauvignonem) z Domaine la Croix de Galerne.

Domaine la Croix de Galerne 2013 Anjou je mladé voňavé víno, voní po malinách a ostružinách, vesele a divoce. V chuti je výrazné, šťavnaté, zatím mladistvě hranaté, ale zdá se mi bohaté a vrstevnaté. Potřebuje čas, uhladit, zakulatit, učesat. Ale myslím, že bude moc pěkné.

Domaine la Croix de Galerne 2011 Anjou-Villages má pěknou teplou černorybízovou vůni, medově nasládlou. Příjemně nasládlá je i chuť, která je dlouhá, ovocná, plná, kulatá, s příjemným čokoládovým podtónem.

Domaine la Croix de Galerne 2007 Anjou-Villages má taky vůni černého rybízu, tenkrát ale včetně rybízového listí, navíc s vanilkovým nádechem. Na jazyku je hladké, plné, vláčně čokoládové. Má příjemnou dlouhou dochuť. Je elegantní, srovnané, lahodné.

Fajn vína, voňavá, výrazná, ale přitom žádné těžkopádné obludy, prostě příjemné pití.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama