Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Ročník 2013 Oty Ševčíka

4. září 2014 v 11:23 | Evas |  Ve vinařství
Vypravili jsme se s bráchou, ségrou a našimi lepšími polovičkami do Bořetic okouknout Otova vína ročníku 2013. Moje dlouhodobá fascinace jeho vinařským uměním a lehkostí, s jakou svá vína dělá, ani tentokrát nezeslábla, naopak se opět prohloubila.


Po zamračeném dni se večer udělalo krásně, příjemně teplo, takže jsme podnikli krátkou procházku mezi těmi několika řádky, které Ota Ševčík obdělává nad svým sklepem v trati Kraví hora. Několik poznatků z procházky:


1. Srpnový déšť zdejší vinaře zachránil, jinak by se dosavadní sucho na sklizni nepěkně podepsalo. I tak jsou keře nízké, někde nedosáhly ani k horním drátům.
2. Bobule hibernalu jsou v ústech jako malé aromatické bombičky, nabušené vůněmi, šťávou a medovou sladkostí.
3. Bobule večerky jsou vynikající, jemné a lahodné, neskutečně dobré.
4. Bobule isabelly jsou pěkný blivajz.
5. Frankovka je krásná a chutná srnkám. Nedivím se jim, tolik křehkého svěže zeleného materiálu!
6. Cabernet Sauvignon se jeví vedle nádherných hroznů vavřince a frankovky jako chudý příbuzný.
7. Houby letos rostou opravdu všude. Kdybychom je nepovažovali za podřadné, mohli jsme si ve vinici nasbírat žampiony.


No a vína? Úžasná. Ročník 2013 se mi líbí víc než předchozí, který byl na můj vkus už dost upečený, některá vína až příliš mohutná, těžší a dosti alkoholická. Dvanáctky sice nejsou vůbec špatné, ale nová vína jsou veselejší, živější, vyrovnanější, krásně harmonická, mají v sobě lehkonohost a jiskru, úžasnou pitelnost.

Sedli jsme si na lavičky před sklepem a začali pochopitelně bílými. Ta nechává vinař dva až čtyři dny na slupkách, převážně zrají v akátových sudech a zhruba do poloviny července ležela na kvasnicích. Ochutnávali jsme vína buď čerstvě nalahvovaná nebo jen stočená ze sudu pro náš venkovní večírek. Veškerá hodnocení a popisy tedy berte s rezervou, jsou to všechno mladá vína, která ještě potřebují čas, takže je to jen takový první nástřel :) Ale to mi samozřejmě nebrání být nadšená.


Sauvignon 2013 má pěknou, spíše jemnou ovocnou vůni, v chuti je lehké, příjemně natrpklé, ovocně svěží. Má pěknou kyselinu, fajn dochuť, je krásně pitné, lehkonohé, veselé.


Neuburské 2013 má elegantní vůni, jemně ovocnou, s pěkným kamenitým štychem (evokuje křemen vytažený z potoka), v chuti je výrazně minerální, až lehce slané. Chuť je dlouhá, pevná, přitom jemná, krásně suchá. Je to parádně minerální a elegantní víno.

Cuvée Grefty 2013 je směsí bílých odrůd, letos snad deseti, mj. večerka, vlašák, milerka, ale taky třeba aurelius. Má velmi pěknou vůni, víc květinovou než ovocnou, navíc proměnlivou, postupně se objevují až petrolejové tóny. V chuti je bohaté, plné šťáv, vrstevnaté, v závěru zase pěkně minerální. Má parádní kyselinu, délku i strukturu. Velmi pěkné víno.

S Ryzlinkem rýnským 2013 už se dostáváme k vyšším alkoholům, má (a následující bílé vzorky taktéž) plus minus 13,5 % alkoholu. Voní zralými hrozny, rozinkami, révovým listím a medem. Naplní ústa výraznou šťavnatou chutí s nasládle působícím tříslem. Je zralé, lahodné, má dlouhou dochuť, která zanechá dojem medovosti. Je to ale samozřejmě suché víno. A výborné k tomu.


Pinot Blanc 2013 zrál v novém dubovém sudu, na rozdíl od předchozích vzorků ležících v akátu. Má nádhernou vůni zralého žlutého ovoce, vanilky, marcipánu, máslových sušenek. Je to výrazné, ale vyvážené víno, lahodné, plné chutí, bohaté a vrstevnaté, s příjemným tříslem a pěknou kyselinou, která je dobře zakomponovaná, ale přitom působí živě. Sud se zatím prosazuje výrazně, ale to se časem usadí. Já silnější projev sudu, pokud vínu sluší, přímo miluju, takže jsem z tohoto vína nadšená. Naprostá paráda.


Hibernal 2013 má výraznou ovocnou vůni, nejprve černého rybízu, pak se otvírá až do ananasu a další exotiky. Na jazyku je plné a hutné, je ale lehčí než v předchozím ročníku, vstřícnější. Má pěknou kyselinu, je vyvážené. Je to fajn víno, z bílých vzorků pro mě ale asi nejméně zajímavé.

Frankovka 2013 má veselou višňovo-malinovou vůni, příjemnou ovocnou chuť s pěkně živou kyselinou a velmi dlouhou dochutí. Má toho ještě kus před sebou, zatím je trochu divočák, ale jinak je to moc sympatické víno, za čas bude úžasné.


Cabernet Sauvignon 2013 zrál v pětiletém dubovém sudu. Má kořeněnou ovocnou vůni, hlavně do višní a ostružin, s pěkně zemitým štychem. Chuť je plná, šťavnatá, výrazná. Připomíná šťávu zralých višní, trochu černý rybíz, ostružiny. Vespod je lehká pecičková hořkost, je parádně dlouhé, má bohatou strukturu, je silné a extraktivní. Tohle bude jednou naprostá pecka.

Pinot Noir 2013 si poležel v sudu novém, jen lehce toastovaném. Krásně voní, typicky třešňově nasládle, kořeněně, jen lehounce po dřevě a kouři. Jeho chuť je nesmírně lahodná, příjemně ovocná (hlavně sladká třešňová šťáva). Má pevné, docela mohutné tělo, dobrou strukturu, parádní kyselinu a i tříslo. Tady si troufám předpovídat potenciál jako hrom. Po ročníku 2012, kde byl Otův pinot sice fajn, ale ne úplně podle mých představ o ideálu, je to návrat ke stylu a projevu, který prostě miluju. Hádám, že by to mohl být zatím nejlepší pinot Oty Ševčíka.

Když připočtu Modrý portugal, který jsme tentokrát neochutnali, ale líbil se moc tady, jsou červené třináctky Oty Ševčíka skvělé. A bílé … bílé vlastně taky :)

A nakonec jsme ještě vypili Cuvée Kuhberg 2009, které švagr dovezl ze svého domácího archivu. Jde o směs Modrého portugalu a Cabernetu Sauvignonu z Kraví hory. Má zralou ostružinovou, lehce kořeněnou vůni se zvláštně květinovým nádechem. Chuť je výrazná, ovocně-kořeněná, víno je na jazyku hladké a krásně zakulacené, ale kyselina je pořád živá. Fajn víno, které vlastně nejeví žádné známky stáří. Kdo ho máte doma, nebojte se, je pořád v kondici.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama