Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Dvoudubový Rose & Cross, Fleithův Riesling a tajné plány ponorky

13. května 2015 v 10:12 | Evas |  Jen tak
Musím se podělit o své prvomájové zážitky. Jak vinné, tak nevinné, obojí ale skvělé. První máj a následující víkend jsme trávili s bráchou a jeho rodinou. A protože jsme si loni přečetli tenhle článek o tzv. exit games, který nás docela navnadil, rozhodli jsme se jednu z nich vyzkoušet. Návštěva rodiny nám totiž zajistila dostatečný počet účastníků. Po přečtení pár tipů a komentářů na internetu jsme si vybrali společnost Mindmaze a jejich hru Enigma. Objednali jsme se a začali se bát. Vůbec jsme totiž netušili, do čeho jdeme. Podle popisu jsme se měli stát tajnými agenty, kteří se nechají schválně zatknout a uvěznit nepřítelem, a naším úkolem bude během čekání na výslech utéct z vězení, najít ukryté plány k ponorce a dostat se ven. K výslechu nás přitom měli odvést přesně za hodinu. Dorazili jsme na místo určení lehce nervózní, vyslechli instrukce a během chvilky se ocitli za mřížemi. Nic víc vám prozrazovat nebudu, jděte tam a vyzkoušejte si to. Je to výborná zábava, kdo má rád hlavolamy, záhady, rád řeší logické úlohy a je aspoň trochu hravý, parádně si to užije. Hodina uběhla jako voda, nepřítel se nakonec i trochu opozdil, takže jsme měli na řešení o pár minut déle, přesto jsme si museli o nápovědu zavolat vysílačkou. Ale plány jsme nakonec přece jen našli a z místnosti se nám podařilo utéct. Jisté zaváhání připisujeme samozřejmě tomu, že to byla naše první zkušenost s takovou "adventurou" v reálu, příště už budeme chytřejší. A že nějaké příště určitě bude! V Mindmaze mají i další hru, Alchymistovu komnatu, kde je potřeba najít kámen mudrců. Tu máme taky v plánu pokořit. A taky existuje už několik dalších firem, které tuhle zábavu provozují. Takže, přátelé, jděte taky do toho. Je to super.


No a teď ty vinné zážitky. Není to nic nového, o obou vínech jsem se tu už zmiňovala, ale zase se mi líbila tolik, že je prostě musím pochválit veřejně. Riesling 2012 z alsaského vinařství Vincent Fleith (zápisek z degustace tady) je svěže vonící, ovocné, jemně citrusové, maličko petrolejové víno, s výbornou lehkohonoze působící chutí, živou, krásně pitnou, parádně suchou. Působí lehce, mladě, přitom mu nechybí tělo ani délka, dochuť je jemně citrusová, příjemně minerální, opravdu lahodná. Takový typ ryzlinků mám strašně ráda.

Rose & Cross 2011 z vinařství Dva duby je růžové svatovavřinecké, naprosto úžasně pitné víno, které nemá cenu popisovat obligátními plky o vůních, chutích, dochutích a struktuře, protože jakýkoliv popis nevystihne to, jak moc je ve skutečnosti příjemné, jakou radost člověku udělá a jak je s ním dobře. Jeho jediné minus je fakt, že mám doma už jen jednu láhev. Jinak je dokonalé. A přitom by se člověku chtělo říct: "Vždyť je to jen rosé!" Zkuste ho někdy, stejně jako o Enigmě nemá cenu o něm jen povídat :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama