Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Čtyřikrát Domaine la Mereuille

23. června 2015 v 10:00 | Evas |  Degustace
Po jarní odmlce rozjel Jiří Hron sérii dalších ochutnávek v Sýrárně na Jiřáku. Letní sezónu zahájil přehlídkou pěkných vín z vinařství Mas Coris z Languedocu, doplněnou o čtyři vína z apelací Côtes du Rhône a Côtes du Rhône Villages z Domaine la Mereuille a dvě z apelace Vacqueyras z Domaine Le Pont du Rieu. A protože vína Mas Coris už pěkně shrnul Jižní svah a já bych se pod jeho hodnocení mohla podepsat, podívám se na zoubek těm čtyřem z Domaine la Mereuille. Domaine la Mereuille existuje už po několik generací a nyní ji provozuje Phillipe Granger. Sídlí na levém břehu řeky Rhôny mezi městy Orange a Châteauneuf-du-Pape. Vyrábějí víno z apelací Châteauneuf-du-Pape, Côtes du Rhône a Côtes du Rhône Villages a podle toho, co jsem vygooglila, hospodaří s respektem k životnímu prostředí a šetrně k přírodě, ať už to znamená cokoliv :)

Côtes du Rhône Blanc 2013 (Grenache Blanc + Clairette) mělo jemnou, elegantní, lehce květinovou vůni se stopou medu a taky fajn kamenitý nádech. Chuť byla příjemná, lehčí, s pikantní kyselinou a jemnou mineralitou v dochuti. Je to příjemně pitné víno.


Côtes du Rhône Rosé 2013 mělo světlou malinovou barvu a docela výraznou ovocnou, lehce karamelizovanou vůni. Chuť působila plně a výrazně, šťavnatě. Dobře pitné víno, jo, pěkné.


Côtes du Rhône Villages Rouge 2012 má pěknou, umírněnou ovocnou vůni s jemnou zemitostí, která mi v kombinaci s vůněmi tmavého ovoce připomíná les. Má měkčí, teplou, kořenitou chuť, hladkou strukturu a dělá nasládlý dojem, nechybí ale živá kyselina. Dochuť je dlouhá a velmi příjemná.


Côtes du Rhône Villages Rouge 2010 má sladce působící, vanilkovou až medovou vůni a lehce drsnou, příjemně natrpklou chuť. Je plné ovocných chutí i vůní, působí pevně, tak nějak chlapsky, řízněji, panovačně. Líbí se mi, ostatně jako celá čtveřice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama