Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Podzimní sběr červený

5. listopadu 2015 v 9:52 | Evas |  Jen tak
A když včera o bílých, dnes rozhodně o červených. Rovnováha musí být zachována! I mezi červenými padlo jedno od Petra Korába. Mysticus Cabernet 2012 mě zaujal už na jarní degustaci. Jde o víno z keřů, které byly pořízeny jako cabernet sauvignon (trať Dukejský, Boleradice), ale ukázalo se, že tak úplně čistý CS to není, že jde i o jiné cabernetové odrůdy a možná i něco dalšího, takže dostal tento tajemný název. Má temnou barvu a výraznou kořeněnou vůni se silným kopřivovým štychem, taky voní po ostružinách a povidlech, a má živou a říznou chuť plnou tmavého ovoce a koření. Je výrazné a kořenité, ale svěží a lehkonohé, nepůsobí nijak těžkopádně. Vypilo se raz dva.
A ještě dva pěkné kousky z Krásné hory. Zweigeltrebe 2013 (trať Nové vinohrady, Starý Poddvorov) má barvu světlou, malinovou, je to jen takové tmavší rosé :) Má moc pěknou višňovou vůni s parádně vyladěným štychem kouře a dřeva, půjčím si termín od kamaráda Toma - ohořelá vařečka. Ta přesně tam ve vůni je. Chuť je lahodná, ovocně kořeněná, kulatá, teplá, příjemně dlouhá. Víno je sympaticky vstřícné, tak nějak obyčejně pěkné, úžasně pitné. Hmmm, mňam.


Pinot Noir 2012 (trať Krásná hora, Starý Poddvorov) měl typickou světlejší barvu a jasně krásnohorskou vůni třešní a jahod, dřeva a kouře, vůně už působí docela zrale. K tomu ale lehce zelený tón, což je projev, se kterým se u pinotů tohoto ročníků nesetkávám poprvé. Zralost a zelenost současně, někdo říká, že je to suchem. Chuť je docela výrazná, na pinot i celkem tvrdá, hodně dlouhá a silná, vespod jsou nahořklé čokoládové tóny. Víno je to jasně odrůdové, ale trochu postrádám typickou krásnohorskou mazlivost, kterou třeba zmínění zweigelt nabízí měrou bohatou. Ale vzhledem k tomu, jak pěkně pinoty tohoto vinařství zrají, třeba jen potřebuje ještě trochu času.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama