Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Prosincová svatovavřinecká

16. prosince 2015 v 10:32 | Evas |  Jen tak
Po návštěvě u Tomáše Čačíka, kde jsem měla spíš chuť se bavit a jen tak pokecat než chuť na nějaké detailní zkoumání vzorků, jsem si slíbila, že se na jeho mladá vína postupně kouknu doma v klidu. Po nedávno zmíněném Modrém portugalu 2014 jsme ochutnali Svatovavřinecké 2014. Voní jako višně, ale ne ty medově přezrálé a sladké, vůně je výrazná, svěží, čerstvá a naznačuje, že to bude pěkně řízné pití. A taky že je! Chuť je opravdu výrazná a šťavnatá a kyselina pořádná. Je ovocná, pecičková, živá a dost dlouhá, víno je mladé a zatím tak trochu neotesané. Nic, co by nespravil čas. Pije se v pohodě a s nějakým tím červeným masiskem z grilu si taky poradí.

Aby se mladý vavřineček z Kobylí necítil tak sám, otevřeli jsme taky Svatovavřinecké 2013 Petra Korába. Má pěknou kořenitou vůni, takovou teplejší, do švestek a třešní, kouře a dřeva. Jeho chuť je lahodná, plná a kulatá, sametová hladkost čokolády se mísí s pikantní ovocitou kyselinou, příjemná chuť je dost dlouhá. Moc pěkné víno, zraje do krásy.


No a do třetice zmíním Saint Laurent 2010 Oty Ševčíka, který otevřel Jižní svah na předvánoční párty. O nějak důkladné zkoumání rozhodně nešlo, takže to berte jen jako první dojmy z čerstvě otevřené lahve. Víno má téměř typickou pinotovou vůni, jemnější, třešňovo-jahodovou, s fajn štychem lehce ohořelého dřeva. Chuť je ovšem přísná, kyseliny onoho ročníku jsou výrazné a pevné, ovocná chuť působí studeně a řízně. Víno se nezdá nijak extra zralé, působí dost čerstvě, pořád hodně mladistvě. V pohodě pitné, lehčí víno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama