Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Vánoční sběr - červený

19. ledna 2016 v 11:03 | Evas |  Jen tak
Svátky na konci roku jsme trávili převážně návštěvami u rodiny a při té příležitosti samozřejmě padl nejeden kousek, ať už z archivu vylovený, čerstvě pořízený či naježený pod stromeček. Kromě už zmíněných vín Miloše Michlovského a Václava Šalši jsme ochutnali několik dalších fajn vín. Moc se mi líbil Cabernet Sauvignon 2011 od Petra Kočaříka z Čejkovic. Měl pěknou zralou vůni černého rybízu a ostružin, příjemně kořeněnou, teplou a lákavou. Chuť je plná zralého ovoce, koření, lahodné hořkosladké čokolády, je kulatá a hladká, ale nechybí ji šťavnatost ani pevná páteř kyseliny. Dochuť je dlouhá a příjemná. Parádní víno, zralé tak akorát, vyrovnané, skvěle pitné, lahodné.
Cuvée Red Gentleman 2011 je novinka Velkobílovických vín, jejímž autorem je vinař Stanislav Krejčí, který v minulém roce tragicky zemřel, takže jejího uvedení na trh se bohužel nedočkal. Velká škoda dobrého člověka. Víno je výborné. Tmavě granátově červená směs zweigeltrebe, cabernetu sauvignonu a dornfelderu má pěknou kořenitou vůni tmavého ovoce a výraznou višňovo-čokoládovou chuť, vyzrálou, sametově hladkou, delší, pěkně plnou. Je to výrazné, vrstevnatější víno, které se dobře pije jen tak, ale určitě se prosadí i vedle nějakého kořeněného masa.


A taky jsme sáhli po něčem mladším. Frankovka 2014 Tomáše Čačíka má čerstvou višňovo-švestkovou vůni s jemným štychem dřeva, mladistvě neotesanou hranatější strukturu a pěkně živou ovocnou chuť se svěží kyselinou a příjemnou višňovou dochutí. Uleželejší a časem učesanější bude určitě moc pěkná, ale mě baví už teď, je to příjemná frankovka, lehkonohá, mladistvě veselá, krásně pitná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama