Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Sauvignon skvělý a ryzlink božský

8. března 2016 v 8:35 | Evas |  Jen tak
Tahle dvě výborná vína z bořetického vinařství Oty Ševčíka jsme vypili v průběhu minulých týdnů, jednu na návštěvě u rodiny, jednu jen tak doma.

Ryzlink vlašský 2013 měl krásně zlatou barvu a jemnou elegantní vůni s nepatrným štychem rýňákového petroleje. Jeho chuť byla skvěle vyladěná, harmonická, osvěžující, s pěknou kyselinou, pevným tělem a dlouhou dochutí. Víno je tak akorát zralé, pořád krásně živé, přitom nevtíravé, elegantní, příjemně kořenité, úžasně pitné a prostě strašně moc dobré. Jeho přejmenování na ryzlink božský vůbec není přehánění!
Sauvignon Blanc 2014 má krásnou vůni zralých meruněk s pěkným nádechem medu, sladkých tónů dřeva a svěžích citrusů. Má bohatou ovocnou chuť, krásně šťavnatou, lahodnou a vyváženou s pěkně živou citrusovou kyselinou. Je plné a výrazné, hodně šťavnaté, až opulentní, přesto nepostrádá eleganci. Nedávno jsem tu psala o Pinotu Blanc stejného ročníku, který mi až tak nesedl a zdál se mi poněkud unylý, sauvignon ovšem svou šťavnatostí a okouzlující lahodností dojem z ročníku 2014 hravě napravuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama