Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Sylvaner, Riesling a Pinot Gris od Wecka

17. května 2016 v 9:07 | Evas |  Degustace
Rodinné vinařství Clémenta a Matthieu Wecka má velmi dlouhou historii a tradici a sídlí v alsaském Gueberschwihru. Několik jejich vín představil minulý týden dovozce Jiří Hron v kavárně Café 35, která je součástí Francouzského institutu. Nejvíc se mi líbil sylván 2013 a ryzlink a pinot gris ze "stříbrné" řady "les 7 nuances".Sylvaner 2013 měl pěknou vůni připomínající meruňky a med, příjemný květinový nádech a náznak minerality. Celkem plnou, vyváženou chuť s pěknou, dobře zakomponovanou kyselinou a delší, příjemně šťavnatou dochutí. Víno působí živě, svěže, je krásně pitné, po všech stránkách příjemné. Velmi sympatické pití.
Riesling 2014 "les 7 nuances" voněl po žlutém ovoci, vůně byla nasládlá, až vanilková. Chuť je krásně živá, osvěžující, parádně citrusová, delší, s příjemnou citrusovou hořčinou na konci. Jeho svěžest je doslova povzbuzující. Napsala jsem si, že je to parádní letní pití, ale nepředstavujte si nějakou řídkou vodičku na žízeň, tohle je krásně pitné osvěžující víno, kterému nechybí tělo, délka ani struktura, současně ale není nijak komplikované. Pije se krásně.


Pinot Gris Le Toquet 2014 "les 7 nuances" má umírněnou, spíš elegantní vůni, která připomíná zralé broskve. Jeho chuť je plná a kulatá, nasládlá, pomerančová, evokuje zralost a současně eleganci. Dochuť je hodně dlouhá, lahodná. Jeho plnost je možná až trochu těžkopádná, ale tohle vnímání spíš souvisí s mým vztahem k odrůdě - ryzlink mi obecně sedí víc, takže i Weckův riesling se trefil do mého vkusu přesněji. Jinak je to fajn víno, nebýt přímého srovnání s živým a lehkonohým ryzlinkem, neřekla bych proti němu ani zbla.


Pěknou trojici vín doplním ještě o příjemný Crémant Extra Brut, který má svěže ovocnou, ale elegantní vůni s pěkným oříškovým a jablíčkovým nádechem a citrusovou křupavou chuť s mineralitou, která až vysušuje ústa. Dobré bublinky :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama