Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Korábovo červené, Stávkovo bílé

2. srpna 2016 v 9:01 | Evas |  Jen tak
Vinař se diví, kde že ty flašky pořád beru. Je to úplně prosté - přicházím k nim jako slepý k houslím. Stačí mít kamarády a rodinu s dobrým vkusem :) Takoví vkusní kamarádi vám přinesou tyhle zajímavé kusy až pod nos. No nemám se já dobře? Mám se dobře. Jako tuhle v sobotu, kdy nám při zahradní grilovačce na stole nečekaně přistála dvě moc pěkná vína - Špigle & Bočky 2012 Richarda Stávka a Zweigeltrebe 2011 Petra Korába.
O mnohočetném cuvée Špigle & Bočky 2012 (VZ + VČR + MT + RV + NB + RR + TČ) a způsobu jeho vzniku jsem tu psala loni na podzim. Je pořád stejně úžasné, ne-li ještě lepší. Má krásnou oranžovou barvu a boží vůni pomerančů, bylinek, sladkého koření, medu a voňavého sena. Má plnou a současně čerstvou chuť, vrstevnatou, šťavnatou, zralou a bohatou. Připomíná šťávu zralých pomerančů říznutou bylinným čajem. Je zdravé, lahodné, prostě úplně strašně dobré.

Zweigeltrebe 2011 (trať Psinky, Boleradice) od Petra Korába jsem tu pitvala už dvakrát (tu a tu) a teď, při třetím setkání mám pocit, že jsem pila tři různá vína. Po divných zelenostech z předloňska tentokrát ani stopa. Teď jsme pili moc příjemné zralé víno s krásnou teplou kořenitou vůní zralých višní a švestek s pěkným nádechem po dřevě a ovocnou chutí plnou třešní a višní s fajn pecičkovou nahořklostí a výraznou šťavnatou dochutí. Je tak akorát zralé a pilo se moc dobře, myslím, že chutnalo všem u stolu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama