Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Zweigeltrebe a PBCH Jakuba Nováka

10. listopadu 2016 v 8:26 | Evas |  Jen tak
Občas (ale fakt jen výjimečně) se mi podaří nějaký ten vzácný úlovek hned nevypít a opravdu ho nějaký čas nechat ležet. Rok a půl sice není žádná pořádná archivace, na naši domácnost je to ale výkon. Jenže těch pokladů ukořistěných na návštěvě u Jakuba Nováka v zimě 2015 bylo tak málo a všechno jen v jediném exmpláři, že jsem pořád čekala na tu správnou příležitost. Ta nakonec přišla - v obyčejný všední den, doma sami dva a chuť na něco fakt dobrého :) Zvolili jsme správně, bylo to vážně moc dobré!


PBCH 2013 (tedy směs Pinotu Blanc a Chardonnay) má dnes sytou zlato-zelenkavou barvu a krásnou zralou vůni s medovo-petrolejovým nádechem, náznakem kouře a jemným štychem dřeva. Je šťavnaté, současně až prachově suché, minerální, kyselina je výrazná a citrusová, zůstává na patře nekonečně dlouho. Víno je na jazyku hladké, kupodivu i ona úderná kyselina působí hladce, až lehce olejovitě. Je to pěkně zralé víno, přitom ale všechny vjemy prostupuje jistá mladistvá "zelenost" - náznak zelené je v barvě, lehce chlorofylový tón ve vůni a lehká syrovost v jinak zralé a plné chuti. Dohromady je to krásně osvěžující a pitné víno, přitom plné a zralé, elegantní.


Zweigeltrebe 2012 má temnou barvu, která jde až do fialova, a vůni zralých višní, ostružin a hodně silné hořké čokolády. V ústech je sametově hladké, vláčné, chuť je ovocně-kořeněná, dlouhá, připomíná ostružinovou šťávu. Má slaďoučký, mazlivý podtón, ale nechybí mu pěkná svěží a pevná kyselina, působí teple, je lahodné, vyladěné, moc dobré.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama