Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Tři červená: Čačík, Koráb, Vykoukal

28. března 2017 v 11:39 | Evas |  Jen tak
Březnový sběr je tentokrát výhradně červený. Ale jak tak koukám z okna, k nějakému svěžímu bílému či dokonce růžovému, a možná už i k posezení venku, se už možná schyluje. Ale teď ještě pár poznámek k červeným vínům vypitým v chladných březnových večerech.


Frankovka 2015 od Zdeňka Vykoukala je mladé a živé víno, šťavnaté, voňavé po višních, švestkách a kvalitní čokoládě, s veselou a lehkonohou chutí, kterému ale nechybí tělo ani struktura, s pěknou kyselinou, slinosbíhavou šťavnatostí směsi lesních bobulí a příjemnou delší dochutí. Sympatické víno, pije se lehce.


Pinot Noir 2014 Petra Korába potřeboval trochu odvětrat a rozdýchat, protože po otevření měl lehce acetonový nádech, který spolu s ovocnou vůní dost připomínal odlakovač. Tak jsme mu dali do druhého dne pokoj. Aceton zmizel, zůstala ovocná, nejvíc asi višňová vůně s kávovým nádechem a lehounce zeleným podtónem. Chuť višňové šťávy s živou a docela výraznou kyselinou má lehce nahořklý kávový závěr, je trochu svíravá, víno dost drhne na jazyku. Je to syrovější, drsnější pití než zmíněná učesaná frankovka. Sedělo by určitě k jídlu, úplně jsem tehdy dostala chuť něco hodit na gril.
Nejvíc mě ovšem potěšil Cabernet Moravia 2015 od Tomáše Čačíka. Obecně mám tuhle odrůdu v jeho podání moc ráda a zjišťuju, že tento ročník se mi líbí moc. Má temnou barvu s nafialovělými okraji a krásnou zralou, až nasládle působící vůni mixu velmi zralých ostružin, švestek a jahodového kompotu, k tomu elegantní jemnou kořenitost. Chuť je nabušená ovocnými šťávami, je krásně hladká, kulatá a mazlivá, díky kyselině ale nepůsobí příliš měkce nebo unyle. Je to víno krásně šťavnaté, plné, lahodné a harmonické, příjemně pikantní. Vypili jsme ho s návštěvou, která dává přednost sladším vínům, a přestože jde samozřejmě o víno suché, setkalo se díky své plnosti a zralosti i u ní s opravdovým úspěchem. Přikúpíme :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama