Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Ryšáky nebo Ryšáci?

25. dubna 2017 v 9:50 | Evas |  Jen tak
Když se řekne ryšák, vždycky mi hned vytane na mysli knížka pro děti Lišáci, Myšáci a Šibeničák. Ti Ryšáci jim do party vyloženě chybí! O víkendu jsme vypili hned dvě vína, která nesou název ryšák.

Ryšák 2015 Tomáše Čačíka je víno vyrobené z hroznů Frankovky a Chardonnay, které spolu byly posbírány v kobylské trati Padělky. Barva vína je jasně červená a vůně je pěkně ovocitá s nádechem po šípkovém čaji a náruči květin. Na jazyku je víno kulaté a měkké, působí teple, je plné ovocné šťávy a sametově vláčné čokolády. Má dlouhou, výrazně kořenitou, pikantní dochuť. Pěkné, svou netypickou kombinací ovocné a květinové vůně příjemně matoucí víno.

Natur Ryšák 2015 Petra Korába je oranžové víno z Ryzlinku vlašského z boleradické trati Psinky. Má velmi pěknou bohatou vůni plnou bylinek, pomerančové šťávy, medu a oříšků, která působí lehce melancholicky a přesto mladistvě a svěže. Jeho chuť je příjemná, harmonická, osvěžující, působí pevně a současně jemně, nikde nic netrčí ani nedrhne. Je to moc pěkné víno, krásně pitné, velmi příjemné svou vůní i srovnanou chutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama