Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Z konce dubna

2. května 2017 v 10:34 | Evas |  Jen tak
Duben, ještě tam budem. Teda za těma kamnama, za který jsme v březnu měli vlízt. Lidi nadávají na letošní duben, že byla furt kosa, deště, ráno mráz a kdesi cosi. Mně nevadil, podle mě byl normálně dubnovej, aprílovej. Akorát mi pije krev, že v posledních letech vždycky přijde v březnu nebo začátkem dubna na dva tři dny léto, všechno předčasně rozkvete a pak to v dubnu nebo začátkem května zmrzne. Meruňka mi asi zmrzla. Zase. Broskev má kadeřavost. Jedna jabloň záhadně usychá a druhou ostrouhala sekačka. A v zahradním domku vosí hnízdo! Teda hnízdo vosíků, jak jsem se dočetla. To jsou ty hubenější vosy s dlouhýma haksnama. Takovej já jsem zahradník! Akorát rybíz vypadá, že bych ho mohla prodávat. A jahody by mohly být. A po pěti letech mi poprvé kvete švestka! Ale to je předčasná radost, loni jí cosi komplet sežralo listí, pak tu máme mšice, chrousty, slimáky a všelijaký červy odporný a tak vůbec. Radosti pěstitele. Ještě že aspoň ty květiny jsou blbuvzdorný a kvetou navzdory mojí péči.
A co jsme teda pili, když venku pršelo a mrzla mi meruňka? Třeba Karmazín 2014 Petra Korába (z 80 let starých vinic v trati Psinky v Boleradicích). Výborná frankovka. Voňavá po třešních, višních a švestkách s lehkým nádechem po dubovém sudu, příjemně kořenitá. Chuť má plnou šťáv zmíněného ovoce, nasládlý čokoládový podtón. Víno je kulaté, mazlivé, lahodné, působí teple a vstřícně, současně je krásně šťavnaté a živé. Hodně se mi líbí.


Z ledničky se na mě vykutálel taky Sauvignon Blanc 2014 z Krásné hory (trať Krásná hora, Starý Poddvorov). Má svěží, chladně působící vůni zeleného jablka a limetkové šťávy, a výrazně minerální, prachově suchou chuť, s kyselinou ostrou jako břitva! Dochuť je dlouhá, limetková, víno má přímo ochlazující efekt. Je to přísné víno! Ale pije se sakra dobře.A pro srovnání jsem otevřela další poddvorovský sauvignon. Sauvignon 2014 z trati Remíze od Pavla Veselského. Voní po zralých angreštech, medu, listí a bezinkovém květu. Má slinosbíhavou, osvěžující chuť s dlouhou a příjemně navinulou dochutí. Pěkně zraje tohle víno, pamatuju si ho jako jednodušší svěží pití, teď, po nějakých sedmi měsících získalo na eleganci, ale neztratilo nic ze své šťavnatosti. Příjemné pití.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama