Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Dvě Veroniky

28. června 2017 v 10:52 | Evas |  Jen tak
V uplynulých horkých dnech byla chuť na něco svěžího, veselého a lehce pitného (anebo na pivo :). Sáhli jsme po cuvée z Neuburského a Veltlínského zeleného z poddvorovské trati Remíze od mikrovinaře Pavla Veselského, které pojmenoval po své dceři Veronice. V chladničce jsme měli dva různé ročníky. Abychom se vyhnuli složitému rozhodování, otevřeli jsme rovnou oba!


Cuvée Veronika 2014 má jemnou a už zraleji působící vůni květin, medu a zralých hrušek. Na jazyku je kulaté, působí plně a šťavnatě, chuť je příjemně nazrálá, zbytkový cukr kolem 5 g/l je vyvážen živou kyselinou. V závěru se projevuje jemná minerální linka a při výdechu se objevuje až lehce ryzlinkově petrolejový nádech. Je to pěkné víno, harmonické, nevtíravé, lahodné.


Cuvée Veronika 2015 voní čerstvěji, vůně je lehce "zelená", travnatá, s výrazným nasládlým štychem připomínajícím propolis. Podle vůně bych tipovala, že jde o sauvignon. Analytiku neznám, ale myslím, že tohle víno obsahuje méně zbytkového cukru (pokud vůbec nějaký). Chuť, která mi připomíná angrešty, je osvěžující, z výrazné kyseliny se až sliny sbíhají, citrusová dochuť je dlouhá. Je to mladistvé, svěží a voňavé pití ideální do slunečného počasí.


Ač je víno ročníku 2014 sladší, tentokrát bych o chlup radši sáhla znovu po něm, zdá se mi tak nějak přirozenější, elegantnější a lépe mi klouže do krku :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vinaři z Hrušek Vinaři z Hrušek | 28. června 2017 v 14:11 | Reagovat

Zveme Vás již tuto sobotu na Den otevřených sklepů do Hrušek. 18 otevřených sklepů, volná degustace, 2 cimbálové muziky, převoz koňskými povozy a večerní zábava.
https://www.facebook.com/events/837591239727283/permalink/837591463060594/

2 PepaK PepaK | E-mail | 10. července 2017 v 20:23 | Reagovat

Ahoj, vyjímečně si dovolím trošku delší než tříslovný komentář:
shodou okolností jsem si dnes otevřel taky Veroniku, kterou jsem dostal.
Je to polosuchý RTS=VH 2015 RR+TČ+SG od Dufka ze Svatobořic. Spousta medailí ze soutěží a po 5 min po otevření nic.
Až teď se stydím, za svá možná příkřejší hodnocení vín 2016 P.Veselského na letošním putování v Poddvorově.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama