Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Prázdninový sběr archivní

10. srpna 2017 v 13:03 | Evas |  Jen tak
Během léta jsme vypili tři "poslední" lahve, tj. vína, od nichž už další exemplář nemáme a není ani moc pravděpodobné, že bychom se k nim ještě někdy dostali.

Kamarád Pavouk obětoval Mille e Tre 2013 od Dvou dubů. Krásně voní, jeho vůně je bohatá a vrstevnatá, žluté ovoce, citrusy, rozinky, květiny a bylinky, elegantní nádech dřeva. Pevná a dlouhá chuť je šťavnatá a přísně suchá zároveň, má krásnou mineralitu. Úžasně pitné, zralé a přesto pořád čerstvé víno.


Dlouho, předlouho jsme skladovali tahle dvě červená vína, až jeden teplý červencový večer přišel jejich čas. Frankovka 2009 Oty Ševčíka má krásnou barevnou vůni směsi zralého tmavého ovoce, propolisové nasládlosti, voňavého dřeva a karamelu. Ovocná chuť je lahodná, páteř kyseliny pořád pevná, v závěru dlouhé dochuti se objevuje lehká hořčina připomínající kvalitní čokoládu. Krásné víno, pořád v kondici, zdravé.


Modrý portugal 2008 z Krásné hory měl na první nadechnutí až odstrašující "vůni" odlakovače. Postupně se ale odvětrala, zůstala ovocná až marmeládová vůně, a příjemná ovocná chuť z níž nic netrčí ani jí nic nechybí. Krásně hladké a kulaté víno má pořád tělo i pěknou kyselinu a dobrou délku. Dobré víno, láhev zmizela jako nic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama