Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Třikrát Petr Koráb

15. srpna 2017 v 10:38 | Evas |  Jen tak
Víkendového Autentikfestu v Boleradicích jsme se bohužel nezúčastnili, po rozumném ubytování jsme se začali rozhlížet příliš pozdě. Nakonec to bylo vlastně dobře, protože onen víkend jsem strávila vesele s Priessnitzovými obklady a antibiotiky. Tak se aspoň podívám na tři pěkná vína Petra Korába, v jehož "revíru" se festival odehrával.
Zweigeltrebe 2014 má světlejší červenou barvu a příjemnou "červenou" vůni ovoce, dřeva, lehce kouře, možná se stopou tabáku. Na jazyku je víno kulaté a hladké, působí lehce, připomíná višňovou šťávu, má pěknou živou kyselinu a v dochuti jemnou pecičkovou hořčinu. Je to velmi příjemné lehčí víno, nic komplikovaného, pěkně se pije.

Karmazín 2014 je výraznější jak vůní, tak chutí. Voní po višních a švestkách, vliv sudu je patrnější, má pěkně kořenitý a lehce i zemitý nádech. Je to víno o něco tvrdší než zweigeltrebe, méně učesané, ale pořád harmonické a skvěle pitné. Jeho chuť je plná ovocných šťáv, koření, má příjemnou příchuť hořké čokolády. Je živé, výrazné, povzbuzující.

Pinot Blanc 2015 "Family Reserve" má sytou žlutou barvu a výraznou vůni žlutého ovoce, vanilky a kokosu. Chuť působí sladce, plně, víno naplní ústa výraznou šťavnatou a dlouhou chutí. Je harmonické, lahodné, pevné, vrstevnatě strukturované a zdravé, krásně se už teď pije a jistě bude velmi dobře zrát. Mňam!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama