Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Z cizích archivů

26. září 2017 v 9:31 | Evas |  Jen tak
Dvě různé návštěvy s sebou přinesly něco z hlubších polic svých archivů - shodou okolností v obou případech ročník 2010. Chardonnay 2010 z Krásné hory je sytě zlaté víno výrazné nazrálé ovocné vůně, kde se kdysi silný vliv sudu barrique dnes už projevuje jen jako příjemný závan vanilky a kouře. Víno má pořád pevnou páteř a dobrou délku a jeho chuť je kulatá a hladká, nikoliv ovšem mdlá. Je zrale ovocná, kořenitá, pěkně minerální. Je to výrazné, silné, zralé a moc pěkné víno.
Cabernet Moravia 2010 Tomáše Čačíka má sice světlejší barvu, ale má onen cabernetově nafialovělý odstín. Vůně je typická, kořeněná a ovocná, hlavně ostružinová, s lehkou stopou sladké papriky a jemným kávovým nádechem. Je hladké, klouže samo do krku, ale to neznamená, že by mu chyběla šťáva a živost. Má pořád pěknou kyselinu, je ovocné, šťavnaté, závěr připomíná hořkou čokoládu. Pěkný zralý cabernet.


Nakoukla jsem do vlastního zápisku o cabernetové vertikálce a ještě víc než tehdy musím pochybovat o tom, zda ta desítka tehdy byl opravdu Cabernet Moravia ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama