Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Seriálová degustace II

17. října 2017 v 10:00 | Evas |  Degustace
V dubnu jsem se podívala na zoubek několika vínům ročníku 2015 Tomáše Čačíka a tenhle postupný domácí průzkum ročníku nazvala seriálovou degustací. A slíbila, že jako mnohé jiné seriály i tento možná bude mít pokračování. A protože ročník 2015 se tomuhle kobylskému vinaři podle mě opravdu povedl, na další "díly" skutečně došlo. Některé si pouštíme opakovaně a pořád se k nim vracíme ;)
Tramín červený 2015 z trati Padělky ležel přes půl roku na bobulích a má krásnou měděnou barvu. Bohatá vůně v sobě kombinuje zralé pomeranče, květiny, bylinky a dřevo, lehce zaprášené a horké od slunce. A taky spoustu dalších proměnlivých vůní, které nedokážu jednoznačně zachytit a popsat. Má šťavnatou chuť, plnou a kulatou, hutnou, vrstevnatou, výraznou, dlouhou, plnou šťávy a života. Tentokrát nenapíšu, že na tramín je to dobré víno. Je to totiž dobré víno bez jakýchkoliv dodatků.


Svatovavřinecké 2015 taktéž z Padělků je výrazně voňavé po višních a dalším červeném ovoci, pěkně kořeněné, s jemným štychem dřeva a lehké zemitosti. Na jazyku působí hladce a kulatě, ale rozhodně ne příliš měkce nebo utahaně. Je živé a šťavnaté, kyselina je pevná a výrazná, chuť je plná ovocné šťávy, dost dlouhá, lahodná. Je to moc pěkné a dobře pitné, zatím ovšem mladé víno, které ale působí silně a sebevědomě. Jednou nám ještě ukáže!


Muškát moravský 2015 je klasický voňavý veselý muškátek, svěží, lehký jako vánek, krásně suchý. A doslova samopitný ;) Vypili jsme ho u ségry na zahradě, švagr griloval cukety s parmazánem, přikusovali jsme rajčata, kedlubny a papričky zrovna sklizené ze zahrádky a domácí chleba. Prostě letní idyla. A k ní přesně takový křupavý svěží muškát sedí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama