Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Vína na Valentýna

20. února 2018 v 12:28 | Evas |  Jen tak
Valentýna jsme neprožívali a neslavili ani zamlada, natož po 18 letech vztahu. Zřejmě bych si na něj ani nevzpomněla, kdybych se při procházce s kočárkem nedala do řeči s babičkou malé Valentýnky, která se zmínila, že vnučka má zrovna v ten den svátek. Ale muž si vzpomněl. Přiletěl s jazykem na vestě ze služební cesty ve Švýcarsku, aby ještě zastihl synka v bdělém stavu, jelikož ten začal zrovna během oné služební cesty chodit. A když pak mládě konečně usnulo, vytasil se s valentýnským dárkem - degustačním platem švýcarských sýrů! Bravo. Kytky mám radši na zahradě než ve váze a sladkosti taky moc neocením. Ale sýr, ten si dám líbit!
Měla jsem zrovna otevřenou láhev Sauvignonu 2016 od Tomáše Čačíka, protože jsem tu synkovu chůzi musela pochopitelně oslavit, i když nebylo s kým ;) Hned, jak jsme ty sejry začali nakrajovat a ochutnávat, bylo mi jasné, že tenhle Sauvignon k nim bude báječně sedět. Ještě že jsem neslavila příliš mocně a něco v lahvi zůstalo! Víno se macerovalo na slupkách tři týdny, takže má takovou intenzivnější jantarovou barvu a pěknou bylinkovo-pomerančovou vůni. Je docela plné, působí hutně, v kombinaci se sýry pak krásně kulatě a hladce, přitom je šťavnaté, pěkně ovocné, výborně pitné. No ale sýry ještě byly a víno už ne, tak jsme otevřeli ještě Čačíkovu Pálavu 2016, ať moc nemícháme styly a nemusíme měnit naladění. Pálava má jemnou, decentní vůni žlutého ovoce, bylinek a medu s lehounkým parfémovým závanem, a svěží suchou chuť, lehce minerální, příjemně pitnou. Sauvignon působí bohatším dojmem, mohutněji a plněji, taky si s tučnými sýry umí lépe poradit. Tak jsme slupli sýry a Pálavu dopili jen tak, na zdraví a pro radost!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 4. března 2018 v 18:31 | Reagovat

Také dávám přednost českým vínům. Nedávno jsem měla víno z vinařství
Mutěnice https://www.kosik.cz/produkt/50724-vinarstvi-mutenice-darkove-baleni-epic-odrudove-revove-vino-4x0-75l?gclid=CjwKCAiAz-7UBRBAEiwAVrz-9a63grwWWoyCJizuoAApW3dYKrV3WJ7T9QzbgrwSGb_KEMxloL4W6BoCN8sQAvD_BwE

2 Macek Macek | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 12:08 | Reagovat

No, já dávám přednost vínu z Moldávie. Pravidelně navštěvuji vinotéku v Kralupech nad Vltavou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama