Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Tři pěkná vína od Petra Korába

7. listopadu 2018 v 9:58 | Evas |  Jen tak
Vína Petra Korába patřila vždycky mezi mé oblíbence, ale poslední dobou ve mě vyvolávají i velkou zvědavost, když otevírám dosud neochutnané víno, neboť kromě toho, že jsou prostě povedená a dobrá, jsou často zábavná a občas lehce experimentátorská, takže se s nimi člověk nenudí. V nedávné době jsme otevřeli tři jeho vína a všechna podle mě stojí za zmínku.


Neuburger 2017 (trať Psinky, Boleradice, 13 % alkoholu, akátový sud) má zlatou barvu a trochu viskózní strukturu, krásnou svěží a současně kořeněnou vůni, lehce travnatou, citrusovou. Má harmonickou, krémovou chuť, svěže citrusovou, dlouhou. Působí lehce a mladě, ale přitom srovnaně a komplexně, krásně se pije. Moc pěkné, příjemné a elegantní víno.
Fruit Claret 2017 je vyroben z Frankovky. Bohužel jsem si ho nevyfotila, nebo fotku ztratila, takže vám nemůžu ukázat jeho jemnou, studeně růžovou barvu. Má lehkou, decentní vůni ovoce, především jahod, a výraznou, ovocnou, lehce kořeněnou chuť s pěkně pevnou kyselinou a dlouhou osvěžující dochutí. Je to krásně suché rosé mého oblíbeného střihu - ne moc navoněné, spíš přísnější, s výraznou kyselinou.


A jako úplně super víno shledávám Natur ryšák "on leaves" 2017, mix Frankovky a Tramínu (což jsem vygooglila, neb na láhvi jsem to nenašla), který kvasil v akátovém sudu nejen se slupkami, ale i s listy tramínu. Otevřela jsem ho, abych oslavila svůj malý osobně-profesní úspěch, získání certifikátu Účetní expert. S narozením syna jsem na čas ztratila naději, že bych poslední (a samozřejmě nejhorší) zkoušku ještě kdy mohla zvládnout, ale ukázalo se, že naopak pocit, že člověk nesmí ztrácet drahocenný čas (a též fakt, že za hlídání vyplázl dost peněz), je velmi silná motivace a ze všech patnácti zkoušek jsem na tuhle poslední šla snad nejlépe připravená. Takže hurá, mám to v kapse, a Korábův listový Natur ryšák byla ta nejlepší volba k přípitku. Má krásnou oranžovou barvu a neskutečně bohatou a barevnou škálu vůní - bylinky, spadané listí, elegantní dřevo, lehce mentol, pomeranče, zralé žluté ovoce, lehce květinový nádech. V ústech působí plně až hutně, současně je úžasně živé, energické, zdravé. Parádně se pije a člověk má až pocit, že s tímto vínem dělá něco dobrého pro své zdraví :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama