Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Třikrát bílé Oty Ševčíka

4. listopadu 2019 v 12:42 | Evas |  Jen tak
Časy, kdy jsem měla o vínech bořetického autentisty perfektní přehled, jsou dávno pryč. Teď mám v přehledu o jeho ročnících pěknou mezeru. S hrůzou zjišťuju, že naposledy jsem byla nakouknout v jeho dílně před čtyřmi lety, to jsme ochutnávali ročník 2014. Pak jsme ještě letem světem prošli čerstvě nalahvované "patnáctky" v Kutné Hoře, a od té doby ... černá díra! Až teď se ke mně dostalo pár novinek. Bez dlouhých odkladů jsme se vrhli do průzkumných prací!


Grefty 2018 (Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Veltlínské červené rané z trati Kraví hora) mají zlatavou barvu a barevnou vůni sušených meruněk, pomeranče, grepu, mokrého kamení, dřeva a kouře s jemnou stopou mentolu. Chuť je svěží, suchá, struktura pevná a až hutná, víno lehounce svírá na jazyku, dochuť je dlouhá s mírnou pecičkovou hořčinou. Parádně pitné, lahodné víno.Chardonnay 2018 (trať Čtvrtě) má svěží ovocitou vůni s herbálním nádechem, stopou medu a bezinek. Je kulaté, docela tělnaté, současně ale svěží a šťavnaté, v ovocné chuti je jemná hořčina a kyselina je pevná a výrazná. Vůní i chutí se táhne pěkná minerální linka. Chardonnay obecně nějak nevyhledávám, po tomhle kusu bych ale s radostí znovu sáhla.


Veltlínské zelené 2018 má tmavší zlatou barvu a zralou ovocnou a kořenitou vůni, nasládlou po dřevě a vanilce. Evokuje taky voňavé seno, bylinky, květiny. Vůně je zkrátka hodně barevná a proměnlivá. Víno naplní ústa, na jazyku je kulaté, plné a silné, zároveň ale nepůsobí těžkopádně. Ovocná a lehce peprná chuť je svěží a šťavnatá, skvěle pitná.


Parádní trojice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama