Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Třikrát Dlúhé Grefty 2018

14. listopadu 2019 v 10:06 | Evas |  Jen tak
Že mezi autentisty přibývají nová jména, to občas zaznamenám. Dokonce i k názvu vinařství Dlúhé Grefty umím přiřadit příjmení vinaře Tesařík a obec Mutěnice. Ale to je všechno a myslela jsem, že na dlouho tomu tak i zůstane. Ovšem znáte to o slepém a houslích, že? Přijedu k rodině ukázat nové mimino a ochutnám tam hned tři vína z Dlúhých Greftů!Do uničovské vinotéky Vína pro radost, která převzala autentickou vinnou osvětu v tamním kraji po zavřených Pravdivých vínech, přijel Jaroslav Tesařík představit svoje vína. A moje krev u toho nemohla chybět! Jsou na mě hodní a tak se o úlovky rozdělili. Mohla jsem tudíž ochutnat tři vína ročníku 2018, bílou směs (snad prý postavenou na Neuburském?) Alba Terra, čistý Müller Thurgau a červené cuvée Rubra Mixtura.
Alba Terra je voňavé a živé víno, čerstvé, suché a šťavnaté, až se sliny sbíhají, voní po meruňkách a rynglích, dřevě, vanilce a úplně skvěle se pije. Milerka má zamlženou barvu, výraznou ovocnou vůni, působí plně a hustě, přesto je lehkonohá, energická a plná života. Krásná mineralita, dlouhá dochuť, pěkná kyselina. Je to zábavné a živé víno, na tuhle odrůdu nečekaně plnotučné a bohatě strukturované! A Rubra Mixtura je vyladěné červené víno, plné zralého ovoce, šťávy, energie a života, v poznámkách dál mám už jen "skvělé pití".


A je to tak. Na detailní poznámky jsem se tentokrát vykašlala, protože už po prvním přivonění a prvním doušku z každého vína mi bylo jasné, že tohle nečekané setkání si prostě hodlám jen užít! Na detaily sere pes, celkový dojem je jednoznačný: tahle trojice mě moc bavila, výborně se to všechno pilo a já doufám, že Dlúhé Grefty zase potkám!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama