Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Valihrach ze supermarketu, Zlomek & Vávra darem

11. prosince 2019 v 9:48 | Evas |  Jen tak
V Penny Marketu běžně nenakupuju, ale nedávno jsem se tam zastavila pro čokoládu (kterou neměli) a odešla s flaškou vína (ne, nemusíte mi říkat, že to tak trochu smrdí alkoholismem). Zaujal mě regálek s tuzemskými víny menších vinařství, kromě Valihracha jsem zahlédla Kosíka, Maděřiče a několik dalších jmen. Merlot 2015, pozdní sběr, má tmavě červenou barvu a višňovo-povidlovou vůni, která se ovšem ke slovu dostala až následující den. Hned po otevření byla totiž dobře skrytá pod pořádnou vrstvou zeleně, hlavně pod hromadou pěkně žahavých kopřiv! Na jazyku je víno kulaté a hladké, ovocná chuť má výrazně čokoládový podtón. "Zeleň" se prolíná i do chuti, tentokrát však spíš v podobě zelené papriky. Druhý den tenhle nános nezralosti zmizel a zůstalo celkem příjemné víno povidlovo-tabákové vůně a možná až příliš učesané čokoládovo-ovocné chuti. Ale jo, bavilo mě to, vlastně i ty úvodní kopřivy.
Rulandské šedé 2017, pozdní sběr (trať Husí hora, Hluk, zbytkový cukr 2,6 g/l, kyseliny 7,1 g/l, alkohol 12,5 %) z boršického vinařství Zlomek & Vávra, jsme dostali. Má velmi výraznou vůni tropického ovoce, takovou tu vůni "multivitamín", kde typické aroma dodává myslím maracuja. Na etiketě se píše o vůni babiččiny zahrady. No, nevím. Ledaže by bába žila v Karibiku. Chuť je umírněná, jemněji ovocitá, příjemně minerální, s lehkou hořčinou v závěru, výraznou kyselinou a mírnou svíravostí. Podstatně bych tu ubrala na aromatice, ta rozjásaná tropico vůně je docela v rozporu se spíše elegantní až vážnou chutí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tad Tad | E-mail | 11. prosince 2019 v 10:43 | Reagovat

A co se týče designu etikety tak u mne vítězí Zlomek a Vávra, Valihrach s nepřehledným a napatlaným vzhledem etiket ustrnul někde v osmdesátých letech... :(

2 Evas Evas | E-mail | Web | 11. prosince 2019 v 11:12 | Reagovat

[1]: Jo. Ještě jsem si teda dodatečně všimla u Valihracha toho "sklizeň hroznů", a to mi teda připadá jako pokus o zmatení ve smyslu "výběr z hroznů". Doufám, že to nebyl záměr, to by bylo dost laciné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama