Evas bloguje, aneb když ženská mluví o víně.


Itálie v Dlouhé Loučce

20. ledna 2020 v 8:57 | Evas |  Degustace
V Dlouhé Loučce to žije! Už před několika měsíci převzal jednu zdejší zavřenou restauraci italský kuchař Alessio Castelli a tak můžou místní autenticky italsky hodovat! Já jsem v Bistru Castelli zatím stihla jen rychlou kávu, ale doufám, že se mi co nevidět podaří ochutnat aspoň římskou pizzu, která už se stihla stát vyhlášenou. Nedávno majitelé uspořádali ochutnávku italských vín a má drahá rodina mi opět zajistila nějaké vzorky, takže můj letošní Silvestr byl italský!


Torrebona Vernaccia di San Gimignano D.O.C.G 2018 z vinařství Cecchi je lehké svěží pití světle zeleno-zlaté barvy s citrusovo-květinovou vůní a lehkým nádechem po tropickém ovoci, možná s malým zbytkovým cukrem a pěknou šťavnatou kyselinou. Nic komplikovaného, taková klasická letní svěží nerezovka, harmonická a lehce pitná.


Chianti Colli Senesi D.O.C.G. 2016 z vinařství San Giorgio a Lapi (90 % Sangiovese, 10 % Canaiolo) má tmavou rubínovou barvu a pěknou vůni tmavého bobulového ovoce, výrazně se prosazuje černý rybíz, s fajn štychem po kouři a dřevě. Chuť odpovídá vůni, je ovocná, celkem plná, jemně kořeněná, kulatá, ale nikoliv měkká, příjemně pikantní. Fajn víno třeba k masitým a výraznějším pokrmům.


Nejzajímavější bylo Flaminio Bianco Lazio IGT 2017 ze SanVitis. Mělo zlatou barvu a velmi "barevnou" vůni plnou ovoce, koření, sušených bylin a oříšků, a pěkný nádech po dřevě a zaprášené půdě (ačkoliv podle webu výrobce víno ve dřevě vůbec nebylo). Vůně je elegantní a otvírá se postupně, po vrstvách. Stejně vrstevnatá je i ovocná chuť, která je plná a svěží současně, harmonická, komplexní, s pěkným tělem a dlouhou pevnou kyselinou. Moc pěkné víno! Předpokládám, že vína budou v nabídce restaurace, tohle bych si k té římské pizze vychutnala moc ráda (a nebo klidně i bez ní :).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama